SEMIFINALISTS
JOIN US
FOLLOW US
Team 1011
LEON 11, Spain
Manuel Alvarez Monteserin, Sara Perez Alvarez, Maria
Mallo Zurdo, Guiomar Contreras Ruiz
Team 1018
Agricultural Interface, Washington
University in St. Louis, USA
Gia Daskalakis, Rachel Cohn, Nariman El Said, Tristan Sopp,
Jen Kim, Frank Hu, Brandon Hall, Elizabeth O'Brien, Marissa
Martorana, Austin Chod, Evan Wiskup, Alvin Kong, David
Adkin, Sarah Kellerman
Team 1038
The Waterpod Project, USA
Mary Mattingly, Carissa Carman, John McGarvey, Ian
Daniel, Derek Hunter, Mira Hunter, Lonny Grafman
Team 1039
Fletcher Studio, USA
David Fletcher, Daniel Phillips, Haley Waterson
Team 1042
Atelier Zundel & Cristea, France
Gregoire Zundel, Irina Cristea, Mario Russo, Nicolas Souchko
Team 1045
Washington University in St. Louis, USA
Evan Wiskup, Brandon Hall
Team 1065
Visual Logic, USA
Aron Chang, Brad Cantrell, Natalie Yates, Patrick Michaels
Team 1078
Chung Whan Park, USA
Chung Whan Park
Team 1089
Northern Ireland
Jack O'Reilly
Team 1107
the 'projects' project, USA
David Hill, Stephen Everett, Graham Garby, Cortez Lampley,
Courtney Lewis, Jonathan Lewis, John Mills, Justin Pasley,
Crystal Passi, Adrian Sharp
Team 1131
CT, Canada
Cleo Buster, Theresa Mader
Team 1134
Aershop, USA
Takuma Ono, Darina Zlateva
Team 1135
USA
Kaja Kuehl, Jay Tsai
Team 1217
Gotham Greens, USA
Viraj Puri
Team 1215
Agriburbia, USA
Paul Newton, Quint Redmond, Kathryn Black
Team 1188
Performance Ground, USA
Maria Hook, Aidan Chambliss
Team 1170
USA
Gregory Kiss, Clare Miflin, Dr. Ted Caplow, Zak Adams
Team 1162
USA
CJ Lim, Barry Cho, Dimitris Agyros
Team 1153
PORT architecture + urbanism, USA
Andrew Moddrell, Christopher Marcinkoski
Team 1151
Fabrica de Paisaje
(Landscape Factory), Uruguay
Martin Cobas, Marcos Castaings, Diego Perez
Team 1139
Kim Holleman, USA
Kim Holleman
Team 1055
Seoul Design Foundation, South Korea
Hee Tai Choi
Team 1082
Room 315D, USA
Karl Kullmann, Nadia Alquaddoomi, Brian Gould, Damir
Hurdich, Gar-Yin Lee, Alyssa Machle, Catherine McDonald,
John MGill, Meghan Sharp, Adrienne Smith, Lauren Stahl
Team 1086
USA
Chris Egervary, Alex Drabyk, Richard Colwell, Matthew
Macher
Team 1100
South Korea
Hongmin Kim, Suvin Ju